Ontmoet de leden van Cult Biz

Daisy Verheyden

Juweelontwerpster 

Daisy Verheyden is een gepassioneerde juweelontwerpster met een atelier en galerie in Oostende. Sinds 1995 creëert ze met liefde en vakmanschap unieke sieraden die schoonheid en emotie subtiel weten te vangen. Elk stuk vertelt een verhaal, gevormd in het fijne samenspel tussen vorm en materiaal.
Binnen Cult Biz verkent Daisy de raakvlakken tussen ambacht, kunst en ondernemerschap. Met haar verfijnde oog voor detail en diepgewortelde liefde voor edele materialen biedt ze waardevolle inzichten in het spanningsveld tussen traditie en vernieuwing.
Je vindt haar atelier in de Sint-Sebastiaansstraat 22 in Oostende. Bezoekers zijn welkom op zaterdagmiddag of op afspraak. Haar creaties zijn te ontdekken via haar website en Instagram, waar ze regelmatig nieuwe ontwerpen en inspiratiebronnen deelt.

Anthony Van Troost

Creatieve meubelontwerper bij S and More

Anthony Van Troost is een creatieve meubel-interieurontwerper en maker uit Oostende. Met S and More ontwerpt en vervaardigt hij meubels en interieurs die meer zijn dan functionele objecten: ze dragen emotie, karakter en een verhaal in zich. Elk ontwerp ontstaat vanuit vakmanschap, een intuïtief ontwerpproces en een sterke verbondenheid met de gebruiker.
Zijn werk rust op drie kernwaarden: authenticiteit, duurzaamheid en persoonlijkheid. Anthony werkt met materialen die spreken, kiest bewust en creëert meubels die aanvoelen alsof ze altijd al deel uitmaakten van de ruimte. Hij streeft naar ontwerpen die esthetisch, tijdloos en betekenisvol zijn. Zijn werk is te bewonderen op de website van S and More en op Instagram, waar hij regelmatig zijn nieuwste ontwerpen en inspiratiebronnen deelt.
Binnen Cult Biz brengt Anthony zijn visie op design als verbindende kracht tussen mens, ambacht en omgeving. 

Johan Seynaeve

Directeur crematorium Polderbos

Johan Seynaeve is sinds 2019 directeur van Crematorium Polderbos in Oostende. Onder zijn leiding groeide het crematorium uit tot een serene plek waar afscheid nemen centraal staat. Met een duidelijke visie op maatschappelijke betrokkenheid en duurzaamheid, zet Johan zich in om het crematorium toegankelijk en open te maken voor het publiek. Zo werden er onder zijn impuls ronleidingen en lezingen georganiseerd om de dood uit de taboesfeer te halen. Jaarlijks organiseren wij in onze aula het "concert van de hoop" in het teken van herinnering. Daarnaast werd samengewerkt met lokale partners om de omgeving te vergroenen, waaronder de aanplanting van meer dan 3.000 bomen rond de site. Johan gelooft sterk in de kracht van kunst en cultuur om mensen te verbinden, en benadert het crematorium als een warme plek van troost, reflectie en menselijke nabijheid. 

Ellen Van Wulpen

Freelance marketeer en community builder in Oostende 

Ellen Van Wulpen is freelance marketeer, vooral actief in eigen stad (Oostende) en bij uitbreiding servicet ze haar klanten zowel in West- als in Oost-Vlaanderen. Met host marketing biedt Ellen voornamelijk online & content marketing diensten aan. Van social media tot e-mailmarketing, over naar websites & brandings. Bedrijven en ondernemers in de horeca, toerisme of cultuur hebben bij haar een streepje voor! Als solopreneur is het werkleven soms wat eenzaam, vanuit die eigen nood, besloot Ellen om in Oostende een nieuw concept te lanceren: host coworking. Met haar coworking days verzamelt ze ondernemers en freelancers uit West-Vlaanderen die komen genieten van een dag samen werken en verbinden, in Oostende.

Virginie Michils 

Diensthoofd Cultuur Stad Oostende

Virginie Michils leidt de dienst Cultuur van Stad Oostende. Samen met haar team zet ze zich elke dag in om van de stad een plek te maken waar cultuur leeft en verbindt. Ze gelooft in de kracht van samenwerking en geeft ruimte aan makers, organisaties en bewoners om hun ideeën tot leven te brengen.
Binnen Cult Biz brengt Virginie haar ervaring en frisse blik mee om nieuwe bruggen te slaan tussen cultuur en ondernemerschap. Met veel zin voor realiteit en evenveel goesting in vernieuwing helpt ze mee bouwen aan een cultuurklimaat waar kansen krijgen centraal staat. 

Kristof Goossens

Consultancy en support voor de event- en entertainmentsector 

Kristof Goossens biedt consultancy en support op maat voor (inter)nationale klanten in de event-, muziek- en entertainmentsector. Zijn expertise ligt bij allround backoffice-applicaties en specifieke financiële processen. Of het nu gaat om strategisch advies, efficiënte eventorganisatie of operationele hands-on ondersteuning, Kristof combineert inzicht met actie.
Binnen Cult Biz deelt Kristof zijn kennis van financiële processen en organisatie, met een focus op efficiëntie en werkbaarheid. Hij gelooft in het ondersteunen van creatieve ideeën met een sterke organisatorische basis. 

VACA

Duurzaamheid en beleving onder één dak

VACA verenigt de vakantieclubs Vayamundo Oostende en Vayamundo Houffalize, waar gastvrijheid, ontspanning en verbinding centraal staan. In beide clubs vind je alles onder één dak: comfortabele kamers en appartementen, gezellige restaurants en bars, bruisende animatie, een verkwikkend zwembad en maar liefst 15 vergaderzalen, inclusief een ruime congreszaal. Als SDG Pioneer en houder van het Groene Sleutel-label zet Vayamundo volop in op duurzaamheid, met aandacht voor energie, water en natuur. Maar hun impact reikt verder. Via culturele samenwerkingen bieden ze ruimte aan artiesten, makers en lokale initiatieven, waardoor gasten niet alleen kunnen genieten, maar ook kunnen ontdekken. Binnen Cult Biz brengt VACA haar ervaring in duurzaam toerisme en cultuurparticipatie mee. Ze geloven in de kracht van ontmoeting, zowel in hun vakantieclubs als in creatieve samenwerkingen. 

Eva Kumpen

Creatieve geest achter AANGESPOELD® 

Eva Kumpen is de oprichtster van AANGESPOELD®, een creatieve brandingstudio in Oostende. Met meer dan 15 jaar ervaring als art- en design director voor Belgische en internationale merken geeft Eva bedrijven een eigen gezicht en een onderscheidend verhaal. Ze denkt verder dan standaard branding en zoekt altijd naar die onverwachte twist die merken herkenbaar en authentiek maakt. Of het nu gaat om het bedenken van een nieuwe merknaam, het ontwerpen van een krachtig logo of het ontwikkelen van een sprekende huisstijl, Eva brengt ideeën visueel tot leven. Ze zet aan tot anders denken, daagt ideeën uit en laat merken opvallen zonder hun essentie te verliezen. Binnen Cult Biz zorgt Eva voor creatieve energie. Ze inspireert anderen om voorbij de vertrouwde paden te kijken en nieuwe mogelijkheden te verkennen. 

Annemie Lemahieu

The Identity Builders 

The Identity Builders brengt graag duidelijkheid in complexiteit, in eerste instantie door bedrijven te helpen met hun positionering in een chaotische en complexe wereld.
Eens de positionering helder is kan deze vertaald worden in een relevant verhaal, een logo, een slogan en in alle communicatie. Want die positionering is het basisfundament om alles op te bouwen.
Daarnaast is Annemie een future thinker en doet ze niets liever dan verder kijken dan je neus lang is, naar 2050 bijvoorbeeld en vanuit dit perspectief terug naar vandaag kijken en zien waar je als organisatie kunt innoveren.
Binnen Cult Biz wil Annemie nieuwe inzichten opdoen en ontdekken hoe cultuur en ondernemerschap een bron van innovatie kunnen zijn. 

Frank Van den Eynde

Executive & Business Coach 

Frank Van den Eynde is een ervaren coach die ondernemers, managers en leidinggevenden begeleidt om sterker te staan in hun werk en leven. Met een achtergrond in leidinggevende functies bij bedrijven zoals Apple, Sun International, Thomas Cook en Travelport, weet hij als geen ander hoe je leiderschap en persoonlijke groei kunt verbinden.
Als professioneel coach helpt Frank zijn cliënten om doelen te verduidelijken, uitdagingen aan te pakken en nieuwe perspectieven te ontdekken. Zijn aanpak is persoonlijk, praktisch en afgestemd op de behoeften van elke coachee.
Binnen Cult Biz denkt Frank mee over groei en ontwikkeling. Hij brengt zijn ervaring en inzichten in om samen met anderen te ontdekken wat werkt en wat anders kan. 

Nick Decombel

Ellen Distave

Drijvende kracht achter LILY 

Ellen Distave is het gezicht achter LILY, een conceptstore in het hart van Oostende waar mode, interieur en lifestyle samenkomen. Geboren en getogen in Oostende, haalt Ellen haar inspiratie uit de zee en het strand. Haar band met de stad is zo sterk dat ze actief bijdraagt aan het bruisende stadsleven. Wat begon als een boetiek, groeide uit tot een geliefde plek waar klanten terechtkunnen voor kleding, woonaccessoires en originele geschenken. Voor Ellen is ondernemen meer dan verkopen — het is deel uitmaken van een dynamische stad. Ze staat altijd open voor nieuwe ideeën en denkt graag mee over initiatieven die Oostende laten bloeien. Binnen Cult Biz brengt Ellen haar ervaring als retailer en communitybouwer mee. Ze gelooft in de kracht van samenwerking en in het delen van ideeën om samen te groeien. Haar passie voor Oostende en haar ondernemersgeest maken haar een inspiratie voor anderen. 

Justine Demolder

Siska Boels

Medeoprichter van La Couronne Oostende

Siska Boels is samen met haar zus Babs de drijvende kracht achter La Couronne Oostende, een unieke plek waar erfgoed, gastvrijheid en creativiteit samenkomen. In het voormalige familiehuis, gelegen naast de plek waar ooit een zalmrokerij werd opgericht door hun overgrootvader Joseph Boels, hebben ze een warme en inspirerende omgeving gecreëerd voor logies, vergaderingen, culturele evenementen en zo veel meer. Ook nu is het een 'family affair'. Babs is de artistieke creatieve zijde van La Couronne met veel gevoel voor sfeer en detail. Met een achtergrond in administratie en organisatie in verschillende branches trekt Siska dit luik naar zicht toe. Beiden staan als gastvrouw klaar om elke bezoeker een thuisgevoel te geven. Binnen Cult Biz deelt Siska haar ervaring in het combineren van ondernemerschap met culturele en maatschappelijke betrokkenheid. Ze gelooft in de kracht van authentieke ontmoetingen en het creëren van een omgeving dat mensen samenbrengt en inspireert. 

Jan D'Hondt

Youri Vandenberghe

Bezieler van Les Cabanes d'Ostende

Youri Vandenberghe is het creatieve brein achter Les Cabanes d'Ostende, een uniek verblijfconcept dat de rust van de natuur en de levendigheid van de stad harmonieus samenbrengt. Wat begon als een architecturaal experiment, groeide uit tot een bekroond urban landscape hotel, waar beleving en betekenis centraal staan. 
Binnen Cult Biz wil Youri zijn ervaring delen in het vormgeven van plekken die mensen raken. Hij gelooft sterk in de kracht van doordacht design, duurzaamheid en storytelling als motor voor een betekenisvolle gastbeleving en ondernemerschap. 

Stefan Tanghe

Cultuurarchitect en verbinder

Stefan Tanghe is een vertrouwde naam in het culturele landschap, ook in Oostende. Na een carrière van 20 jaar in de commerciële wereld was Stefan actief, onder andere als zakelijk leider voor Behoud de Begeerte vzw, als medeoprichter van Vrijstaat O vzw in Oostende dat later uitgroeide tot het kunstencentrum Kaap en als zakelijk leider voor het Kunstenfestival Theater aan Zee. Als voormalig algemeen coördinator van De Grote Post transformeerde hij het voormalige postgebouw tot een bruisend cultuurhuis en ontmoetingsplek. Onder zijn leiding groeide De Grote Post uit tot een centrale hub voor kunst, cultuur en gemeenschapsvorming in de stad. Na zijn vertrek bij De Grote Post in 2022 werd Stefan actief als adviseur voor verschillende diverse projecten. Sinds oktober 2023 begeleidt Stefan onder andere de vzw Molenbeek for Brussels 2030. Molenbeek plaatste zich in september 2024 als één van de drie overblijvende kandidaten voor de titel van Europese Hoofdstad voor Cultuur in het jaar 2030. Stefan Tanghe is ook actief in Costa Rica en kent het land bijzonder goed.  

Line Minne

Logopediste en teamcoördinator bij Logopedie & Advies 

Line Minne is logopediste en teamcoördinator bij Logopedie & Advies in Oostende. Met een passie voor communicatie en een sterke betrokkenheid bij haar cliënten, begeleidt ze zowel kinderen als volwassenen met uiteenlopende hulpvragen op het gebied van spraak, taal, stem en slikproblemen. 
Als teamcoördinator speelt Line een centrale rol in de multidisciplinaire groepspraktijk, waar ze samenwerkt met andere logopedisten, een psychotherapeut, een psychologisch consulent en een jongerencoach. Deze samenwerking stelt het team in staat om cliënten een holistische en op maat gemaakte begeleiding te bieden. 

Hans Jonckheere

Managing partner bij Axius Syndic 

Hans Jonckheere is projectbeheerder en supervisor administratief en juridisch beheer bij Axius Syndic, een vastgoedbeheerder met vestigingen in Oostende, De Haan en Brugge. In zijn rol coörindeert Hans het beheer van hoofdzakelijk grote mede-eigendommen in de regio Brugge/Oostende. 
De aanpak van Axius Syndic steunt op 3 peilers: transparantie, bereikbaarheid en schaalgrootte. We Connect.  
Met zijn achtergrond als advocaat in vastgoeddossiers brengt Hans juridische expertise in bij Axius Syndic. 

Marius Burgelman

Sophie Cocquyt

Manager van vocaal ensemble Dionysos Now! 

Sophie Cocquyt is de manager van Dionysos Now!, een vocaal ensemble dat zich specialiseert in renaissancepolyfonie. Hun repertoire legt de nadruk op het werk van de Vlaamse componist Adriaan Willaert. Onder de artistieke leiding van tenor Tore Tom Denys brengen ze deze tijdloze muziek opnieuw tot leven op hedendaagse podia. Als manager is Sophie verantwoordelijk voor de organisatie en coördinatie van het ensemble. Ze beheert de productie, regelt de communicatie, stuurt internationale tournees aan en staat in voor de fundraising en financiering. Met oog voor detail en een sterke organisatorische aanpak zorgt ze ervoor dat de artistieke visie van Dionysos Now! vlekkeloos wordt omgezet naar indrukwekkende uitvoeringen. Meer over Sophie en het ensemble vind je op de website van Dionysos Now!

Joost Tavernier

Medezaakvoerder en Gedelegeerd Bestuurder van Tavernier NV 

Joost Tavernier leidt samen met zijn stiefzoon Steve Caron het familiebedrijf Tavernier NV, een gevestigde waarde in Oostende sinds 1977. Als tweede en derde generatie ondernemers zetten zij de traditie voort van kwaliteitsvolle en duurzame elektrische installaties. Hun diensten omvatten onder andere domotica, datanetwerken, parlofonie, videofonie en elektrische verwarming. In de afgelopen jaren zijn ze verder geëvolueerd naar specialisatie in gestructureerde bekabeling en glasvezelinstallaties van A tot Z. 
Joost en Steve zijn dagelijks aanwezig op de werkvloer bij hun team van een vijftiental techniekers. Administratief worden ze ondersteund door twee bedienden, wat hen in staat stelt nauw betrokken te blijven bij elk project, van ontwerp tot oplevering. Deze hands-on aanpak zorgt voor directe communicatie en een diepgaand begrip van de behoeften van hun klanten en opdrachtgevers. Het team van Tavernier NV volgt regelmatig bijscholingen om op de hoogte te blijven van de nieuwste technieken en materialen in de snel evoluerende wereld van elektro-installaties, datacommunicatie en telecommunicatie.Tavernier NV is ook gecertificeerd volgens de VCA-norm, wat betekent dat veiligheid, gezondheid en milieu op de werkvloer altijd vooropstaan. 

Steffie Ver Eecke

Partner bij Titeca Pro Accountants & Experts Oostende 

Steffie Ver Eecke is partner bij Titeca Pro Accountants & Experts in Oostende, waar ze ondernemers ondersteunt bij financiële en strategische beslissingen. Haar aanpak is persoonlijk en toekomstgericht, met aandacht voor de unieke context van elke klant. 
In 2021 trad Steffie toe tot Titeca via de integratie van haar vorige kantoor, Figrz, waarmee ze samen met Pascal Tourlemain een gedeelde missie voortzet: ondernemers begeleiden met betrokkenheid en expertise. Binnen Titeca combineert ze haar ervaring met de kracht van een groter netwerk en gespecialiseerde ondersteuning. 

Bram Vandekerckhove

Bezieler van creatieve en verbindende communicatie 

Bram Vandekerckhove is CEO en creative director van Karakters, een atypisch communicatiebureau in Gent. Dat zijn roots in Oostende liggen, schept een bijzonder band. Om een idee te geven: Karakters ontwikkelde de volledige merkarchitectuur van "Dé Stad aan Zee" en verzorgt al 10 jaar verschillende campagnes voor Oostende. Met een team van 40 karakters biedt het bureau full service communicatie: van branding en contentcreatie tot digitale strategie en webontwikkeling. "Altijd met volle aandacht voor inclusiviteit en maatschappelijke meerwaarde", benadrukt Bram, "dat zit gewoon in het DNA van Karakters. Net als onze liefde voor de cultuursector. We werken graag en vaak samen met cultuurhuizen, ook met De Grote Post." Naast ondernemer is Bram een gewaardeerd lid van o.a. NTGent, SMAK, MSK en Design Museum Gent. Wil je weten hoe je als ondernemer met je communicatie optimaal inspeelt op maatschappelijke trends? Spreek Bram aan op ons volgende netwerkmoment! 

Johan Verborgh

Ondernemer met een passie voor creativiteit, verbinding en architectuur

Johan Verborgh is medeoprichter van CREASULT en arQ | Architecten, twee ondernemingen die zijn passie voor creativiteit en maatschappelijke impact perfect verenigen. Bij CREASULT ondersteunt hij creatieve en innovatieve projecten, terwijl hij bij arQ | Architecten al sinds 1997 aan de slag is als architect, met vestigingen in Oostende en Sint-Niklaas. Onder zijn leiding heeft arQ | Architecten een breed scala aan projecten gerealiseerd, van sociale woningbouw tot publieke infrastructuur. Een recent voorbeeld is de renovatie van de Mimosawijk in Oostende, waarbij 265 sociale woningen circulair worden gerenoveerd met aandacht voor duurzaamheid. Ook het nieuwe dierenasiel Het Blauwe Kruis in Oostende draagt zijn signatuur, met een ontwerp dat functionaliteit en esthetiek combineert. Johan is daarnaast actief als voorzitter van basketbalclub Filou Oostende, waar hij zijn verbindende kracht ook in de sportwereld inzet. Voor hem draait alles om het creëren van waarde, of het nu gaat om gebouwen, gemeenschappen of creatieve projecten. 

Xavier Vercaemst

Hospitality-ondernemer met een passie voor beleving 

Xavier Vercaemst staat mee aan het roer van de C-Hotels Group, die onder de merken C-Hotels en The C-Collection elf hotels en ongeveer 800 kamers uitbaat aan de Belgische kust. Wat begon als een studentenjob in Hotel Excelsior in Middelkerke groeide voor Xavier uit tot een carrière waarin gastvrijheid, merkbeleving en ondernemerschap centraal staan. Voor Xavier gaat gastvrijheid verder dan een comfortabele overnachting. De hotels binnen de C-Hotels Group onderscheiden zich door hun unieke concepten en hun sterke verankering in de identiteit van de locatie. Een recent voorbeeld is The Ostendian, een viersterrenhotel in het Sky District van Oostende, dat de essentie van de stad weerspiegelt en samenwerkt met lokale kunstenaars en ondernemers. 

Ook graag lid worden van Cult Biz?

Leer Cult Biz hier beter kennen en schrijf je in